Кольпоскопія

Кольпоскопія шийки матки, піхви, вульви — безконтактний та безболісний метод дослідження слизової шийки матки, піхви, вульви за допомогою кольпоскопа, який дозволяє оглянути слизову шийки матки, стінок піхви, вульви з додатковим освітленням і збільшенням у 4, 6 , 10, 15, 25 разів.

Кольпоскопію можна проводити у будь-який день менструального циклу, окрім днів менструальної кровотечі. Особливої підготовки не вимагається. Напередодні за 24-36 годи бажано уникати попередніх оглядів у лікаря, забору матеріалу на аналізи з шийки матки, використання вагінальних лікарських засобів, тощо.

Кольпоскопія буває простою, коли лікар слизову оболонку без обробки додатковими розчинами, та розширеною, під час якої слизова оболонка оброблюється спеціальними діагностичними розчинами. Розширена кольпоскопія проводиться з 3-5 % розчином оцтової кислоти та 2 % водним розчином Люголя.

Під час проведення кольпоскопічного дослідження з розчином оцтової кислоти лікар проводить оцінку реакції епітелію та визначає наявність патологічних ділянок, які можуть містити передрак або рак. Такі ділянки на дію оцтової кислоти набувають білого забарвлення та інших різних специфічних картин, які лікар оцінює при розгляданні слизової оболонки. 3-5% розчин оцтової кислоти у деяких пацієнток може спричиняти незначний дискомфорт після дослідження, який усувається гігієнічними заходами.

Додаткова проба з водним розчином Люголя домагає уточнити межі ураження. Водний розчин Люголя містить йод. Тому необхідно попередити лікаря, якщо у пацієнтки є або спостерігалася алергічна реакція на йод в минулому.

У разі виявлення лікарем аномальної кольпоскопічної ділянки епітелію, лікар запропонує виконати прицільну біопсію шийки матки для гістологічного підтвердження діагнозу. Біопсія шийки матки обов’язково має бути прицільною, тобто під контролем кольпоскопа. Отриманий матеріал передають на гістологічне дослідження до морфологічної лабораторії.

Ділянки, які кольпоскопічно визначені як доброякісні стани слизової не потребують проведення прицільної біопсії. Однак, у сумнівних або підозрілих на дисплазію випадках, лікар може провести прицільну біопсію для того, щоб переконатися у доброякісності змін.

Клінічний діагноз передраку (диспластичних змін) та раку шийки матки може бути виставлений лише після гістологічного підтвердження за матеріалом біопсії або операції.

Часті запитання FAQ кольпоскопія:

Чи болісне проведення кольпоскопічного дослідження?

Кольпоскопічне дослідження безболісний метод. Кольпоскоп не торкається тіла пацієнтки, дослідження продиться дистанційно. Але для виведення шийки матки необхідно застосувати стерильні вагінальні дзеркала та провести очищення шийки матки за допомогою стерильного ватного тампону.

Як часто потрібно виконувати кольпоскопічне дослідження?

Частоту проведення кольпоскопічного дослідження у пацієнтки призначає лікар. Кольпоскопія може проводитися з метою діагностики. Спостереження та підчас діагностичних та лікувальних процедур.

Чому результати кольпоскопічного дослідження у різних лікарів різні? Чи можливо таке?

По-перше, шийка матки- це орган, який динамічно змінюється. І таке можливо, що попередній лікар бачив інакшу кольпоскопічну картину. Кольпоскопія- це відносно суб’єктивний метод оцінки, тому результат та кольпоскопічний висновок залежить також і від професійної підготовки та досвіду лікаря. У центрі кольпоскопії LyNa працюють лікарі-кольпоскопічсти екcпертного рівня.

Чи можна проводити кольпоскопічне дослідження вагітним жінкам?

Так. Кольпоскопічне дослідження вагітним жінкам можна проводити. Кольпоскопія у вагітних – це безпечне дослідження. Мета кольпоскопії у вагітних – це виключити наявність раку шийки матки. Кольпоскопічне дослідження у вагітних потребує більшого досвіду у лікаря-кольпоскопіста як у методології проведення дослідження, так і у інтерпретації отриманих результатів.

Хто проводить дослідження

doc

Ярошевич Оксана Петрівна

Лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.

doc

Циганок Елеонора Василівна

Лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія

doc

Свінціцька Анна Валентинівна

Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог

Запишіться на прийом зараз!
    Натискаючи цю кнопку Ви приймаєте умови "Згоди на збір та обробку персональних даних"

    2lyna_new

    АБО ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРАМИ: