Цервікальний кюретаж (вишкрібання цервікального каналу)

За певних клінічних обставин як от: поширення аномального епітелію цервікальний канала, локалізація аномального епітелію у цервікальному каналі, не візкуалізація лінії стику, лікар може запропонувати пацієнтці провести цервікальний кюретаж або ж іншими словами – вишкрібання слизової цервікального каналу з наступним гістологічним дослідженням матеріалу.

Це діагностичний метод, який спрямований на дослідження стану слизової оболонки внутрішньої частини шийки матки, яка недоступна для кольпоскопічного дослідження.

Процедуру проводять в амбулаторних умовах гінекологічного кабінету. Переважно знеболення не потребує, час виконання діагностичної процедури цервікального кюретажу без розширення цервікального каналу займає 10-15 секунд.

У деяких випадках, коли цервікальний канал звужений, стенозований або повністю закритий і є необхідність проведення його розширення, процедура потребує короткочасного загального знеболення та проведення в умовах операційної.

У деяких клінічних ситуаціях вишкрібання цервікального каналу поєднують з прицільною біопсією шийки матки під контролем кольпоскопічного дослідження.

Часті запитання:

У яких випадках необхідно проводити вишкрібання цервікального каналу?

Вишкрібання цервікального каналу проводять у пацієнток з аномальними результатами пап-тесту високого ступеня за відсутності аномальних кольпоскопічних картин та розміщені лінії стику епітеліїв глибоко у цервікальному каналі.

Хто проводить дослідження

doc

Ярошевич Оксана Петрівна

Лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія.

doc

Циганок Елеонора Василівна

Лікар акушер-гінеколог, вища кваліфікаційна категорія

doc

Свінціцька Анна Валентинівна

Лікар акушер-гінеколог, онкогінеколог

Запишіться на прийом зараз!
    Натискаючи цю кнопку Ви приймаєте умови "Згоди на збір та обробку персональних даних"

    2lyna_new

    АБО ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМЕРАМИ: